Yeni Hasat 25% İndirim

Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı Filtresiz Siyah Cam Şişe 500 ml

Yeni Hasat! 2023/2024 Ekim ayı hasatıdır. Soğuk Sıkım! Filtresizdir. Çalkalayarak Tüketiniz.

Oleik Asit Oranı: 0.5

400,00 532,84

STOK KODUDLGC-SKU-1037 Kategori

Erken Hasat Ayvalık Zeytinlerle Mükemmel Zeytinyağı:

Dalgıçoğlu olarak, zeytinyağını filtre etmek yerine yağın doğal yapısını korumak amacıyla dinlendirme yöntemini tercih ediyoruz. İlk hasat zeytinlerini kullanarak, zeytinler henüz yeşilken soğuk sıkım yöntemiyle üretim gerçekleştiriyoruz. Isıl işlem uygulamadan üretim yaparak, yağın içinde bulunan mineralleri ve vitaminleri kaybetmemeyi sağlıyoruz.

Zeytinyağı, havaların ısınmasıyla birlikte mayıs ayından itibaren hasat dönemine kadar (Ekim) boyunca dibe çöker ve şeffaf parlak bir yeşil ton alır. Hasat dönemi başladığında ise (Ekim ile Mayıs arası), bulanık özü ile birleşir.

Eğer Ayvalık’ın meyvemsi aromasını ve erken hasat zeytininin lezzetini damaklarınızda hissetmek ve vücudunuza sıvı altının tüm vitaminlerini kazandırmak istiyorsanız, doğru tercih Dalgıçoğlu Zeytinyağımız olmalı! Bu zeytinyağı soğuk veya sıcak her tür kullanıma uygundur. Özellikle salata ve kahvaltılarınızda kullanıldığında, mükemmel tadını kesinlikle deneyimleyeceksiniz!

Soğuk Sıkımın Önemi:

Zeytinlerimiz, hala yeşilken, erken hasat döneminde özenle toplanır ve aynı gün içinde fabrikamıza götürülür. Burada zeytinler hızlıca ayrıştırılır, temizlenir ve sıkıma alınır. Soğuk Sıkım (Cold Press) yöntemi, en az su ilavesiyle 18°C’nin altında iki fazlı sistemlerde uygulanarak zeytinyağlarımız üretilir. Bu üretim yöntemi, sağlık için faydalı olan tüm vitaminleri ve fenolik bileşenleri (polifenol ve oleuropein vb.) maksimum seviyede korur.

Taş Baskıdan Kroma: Modern Zeytinyağı Üretimi:

Kontinü krom makinenin (sıralı sistem – makinede sıkım) zeytin sıkım işlemi, zeytinin ezilme ve hamur haline getirilme sürecinde oksijen ve ışıkla çok az temas ettiği için sağlık açısından önemli bileşik kaybını en aza indirir. Paslanmaz çelik malzemesinin kolayca temizlenebilir olması, hijyen standartlarını yükseltir. Özellikle soğuk sıkım yapıldığında, zeytinin sağlık için faydalı bileşenlerinin çoğu zeytinyağına geçer, böylece sonuçta sağlığa faydalı bir zeytinyağı elde edilir.

Eski taş baskı yönteminin zeytinyağına çok az faydası ve aslında birçok zararı vardır. İlk başta belki fark edilmeyebilir, ancak taş baskı yöntemiyle üretilen yağın tat ve kalite kaybı havalar ısındıkça artar ve ekşime eğilimindedir. Bu istenmeyen bir durumdur ve bu nedenle daha iyi bir zeytinyağı üretmek için taş baskının yerini artık krom makineler almıştır.

Kalite ve Tazelik Garantisi:

İyi bir zeytinyağı kalitesini korur ve açıldığında ilk günkü aromasını muhafaza eder. Bizim sunduğumuz zeytinyağı, kesinlikle 4 veya 5 yıl boyunca tüketilebilir ve kapağı açıldığında ilk günkü tazelik ve aroma devam eder. Bu sunduğumuz en büyük avantajlardan biridir.

Saklama ve Tüketim Tavsiyeleri:

Zeytinyağı tercih edilirken, cam ve teneke gibi ambalajların kullanılması önemlidir. Ayrıca, zeytinyağının ağzı kapalı, serin ve karanlık bir ortamda saklanması gerekmektedir. Teneke kutuların delinmemesi, zeytinyağının rahat akmasını sağlar. Zeytinyağı satın alırken, firmanın deneyimli ve uzman bir geçmişi olmasına dikkat etmek önemlidir. Dalgıçoğlu, 1927’den beri doğanın bize sunduğu en iyi lezzeti ve sağlığı sunmak için özenle Zeytinyağı üretmektedir. Afiyetle tüketmenizi dileriz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı Filtresiz Siyah Cam Şişe 500 ml” için yorum yapan ilk kişi siz olun